>>Anasayfa >>Kütüphane>>Zeytin Kurutma

Kurutma Makinesi ile Zeytin Kurutma Yöntemleri
zeytin kurutma makinesi
Zeytin kurutma makinesi:

Firmamız zeytin buruşturma için yapılan çalışmalar sonucunda yeni bir makinenin dizaynı, imalatı ve teslimini gerçekleştirmiştir.Zeytin Kurutma sonucunda yaklaşık %20-25 oranında zeytinde su kaybı meydana gelmekte ve havuzlardan çıkan ürünün 10-11 saat gibi bir sürede kasalar içerisinde buruşması sağlanmaktadır. Makine günde 2 parti ürün atılmasına uygun olup yaklaşık 2500-3000 kg zeytini günlük işleme özelliğine sahiptir. Yaklaşık her bir kasaya 2,3 kg ürün alarak makine içerisine rahatlıkla 600 zeytin kasası almaktadır. Kasalar 38 x 55 cm alana sahiptir. Makine katı yakıt ile çalışmakta kömürün yanması ile sıcak su elde edilmekte bu sıcak sudanda sıcak hava elde edilerek kurutma işlemi gerçekleşmektedir.


Zeytin nasıl kurutulur?, kurutma sıcaklığı nedir? Kurutucu fırınlarımızda ürünü kurutabilirsiniz. 55-70ºC arasında kurutma yapılabilir.
Zeytin kurutmak için hangi makineler kullanılır?
 oda tipi kurutucu
Zeytin kurutma esnasında hangi tür ürünleri kurutucular ile kurutabiliriz?Bütün, 55 x 38 cm'lik kasalara tek sıra şeklinde yerleştirilmiş şekilde.
Zeytin kurutmak için olması gereken giriş nemi yaklaşık % kaçtır? Yaş ürün üzerinden yaklaşık %20-25 ağırlık kaybı
Zeytin kurutma sonrasında ürün içinde kalacak çıkış nemi yaklaşık % kaç olmalıdır? Yaş ürün üzerinden yaklaşık %20-25 ağırlık kaybı
Zeytin kurutma tesisinde hangi makineler bulunabilir?Zeytin kasalama, kurutma odasına yerleştirme, kurutma, kurutma odasından boşaltma.


Not:Yukarıdaki verilen değerler en kesin bir şekilde denemeler ile bulunabilir. Ürünün cinsine, kalınlığına, giriş ve çıkış nemine göre değişkenlik gösterebilirler. Yol göstermek amacıyla sitemize konulmuştur. Detaylı bilgi için lütfen firmamıza danışınız.