Eksis Makina "Kurucum Gıda" markasıyla kurutulmuş sebze, kuru meyve, sebze tozu üretmektedir.

KURUTULMUŞ DEFNE YAPRAĞI

Eksis Makina, imalatını yaptığımız kurutma makineleri ile üretim yapan kurutulmuş gıda markasıyla kurutulmuş gıda, meyve, sebze üretimine ve satışına başlamıştır. Kurutma tesisimizde üretimi yapılan sebze, meyve ve gıdalarımız hakkında bilgi almak için: www.kurucum.com

kurutulmuş defne yaprağı

kurutulmuş defne yaprağı

Kurutulmuş defne yaprağı birçok alanda kullanılan bir üründür. Aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

Et ve balık yemeklerinde yaprakları koku vermesi amacıyla kullanılır. Yiyeceğin bayatlığını alır.

Hatmi çiçeği ile birlikte kaynatılan defne yaprağı, içerisine bal ve tarçın eklenip demlendirilir ve çay olarak tüketilir. Defne çayı hazmı kolaylaştırır, iştah açar.

Defneden elde edilen yağı kozmetik ve cilt bakım ürünlerinde kullanılır.

Fasulye, mercimek, nohut, pirinç gibi kuru yiyeceklerin içine konacak bir iki adet taze defne yaprağı kurtlanmaları önlediği için yiyeceklerin muhafazasında kullanılır.

Mikrop öldürücü, ateş düşürücü, idrar söktürücü, adet artırıcı, hazmı kolaylaştırıcı, iştah açıcı özelliklerinin yanı sıra sinir ağrıları giderir, nefes darlığına iyi gelir, karın ağrısı, öksürüğe karşı faydalıdır. Romatizma ağrılarını dindirir, saç dökülmelerini önler. Terletir ve rahatlık verir.

Defne yaprakları yaprak veya toz olarak firmamızdan temin edilebilir.

Sipariş vermek veya fiyat bilgisi almak için (TL/kg) tıklayınız.Online Sipariş Sayfası

Aramalar: Kurutulmuş defne yaprağı fiyatı, kaliteli kuru defne yaprağı, kurutulmuş defne yaprağı fiyatları bul, en uygun ucuz fiyatlı türleri araştır, doğal kuru defne yaprağı tedariki, Sizde fırında kurutma yöntemiyle üretim yapmak için defne yaprağı kurutma makinemizi inceleyebilirsiniz.

tepsili kurutma makinesi

Endüstriyel Gıda Kurutma Makinemiz.Tepsili Kurutucu

 Kurutma makinesi ile ilgili aramalar:Toptan kuru gıda, meyve, sebze üretimi yapan kurutma makinesi imalatçısı, kuru defne yaprağı üretimi yapan makine satın al ve temin et, defne yaprağı kurutma makinesi, defne yaprağı kurutma, defne yaprağı kurutma makineleri, defne yaprağı kurutucu.